Вся соль
ВСЕ НОВОСТИ

В СБУ розповіли, за що відкрито 99 кримінальних проваджень щодо COVID-19

В СБУ розповіли, що на Харківщині викрито протиправну схему із закупівлі апаратів ШВЛ за значно завищеними цінами. Оборудки на бюджетних коштах, виділених на боротьбу з коронавірусом, викриті по всій Україні.

99 кримінальних проваджень

У період поширення коронавірусної інфекції COVID-19 за матеріалами СБУ зареєстровано 99 кримінальних проваджень стосовно злочинів і зловживань в період пандемії, повідомила у середу пресслужба Служби безпеки.

«У межах розслідувань оголошено 23 повідомлення про підозру. Найбільше кримінальних проваджень розпочато щодо забезпечення та закупівель засобів індивідуального захисту. Загалом таких проваджень налічується 19», – йдеться в повідомленні.

Новини СБУ

8 мільйонів гривень з Черкас

Приміром, у Черкасах Служба безпеки викрила оборудку, яка дозволила розкрадати бюджетні кошти, виділені на боротьбу з пандемією. Керівниця одного з медзакладів міста підписала низку договорів зі київською компанією на закупівлю протиепідеміологічних та засобів індивідуального захисту на загальну суму 8 мільйонів гривень. Як виявилося, вартість придбаного асортименту була суттєво завищена, на деякі позиції навіть вдвічі.

35 тисяч «пальоних» експрес-тестів

СБУ задокументувано протиправну діяльність посадовців держустанови «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України», причетних до придбання 35 тисяч неякісних експрес-тестів для діагностики COVID-19 молекулярно-генетичним методом. Наразі триває досудове слідство.

10 мільйонів гривень на ремонт

Крім того, кажуть в СБУ, 13 кримінальних проваджень розпочато через порушення щодо будівництва та ремонтів приймальних відділень опорних лікарень.

Кисень і ШВЛ

В СБУ також звертають увагу на те, що ще 11 кримінальних проваджень стосуються забезпечення лікарень киснем і закупівель апаратів штучної вентиляції легень. Наголошується, що 4 фігурантам із них повідомлено про підозру щодо зловживань під час закупівлі ШВЛ.

Відкат з ШВЛ

Зокрема, на Харківщині викрито протиправну схему із закупівлі апаратів ШВЛ за значно завищеними цінами. Зловмисники, використовуючи фіктивне підприємство та за підтримки посадовців, поставили до опорної лікарні апарати ШВЛ на загальну суму понад 10 млн грн. При цьому, встановлено, що ціна завищена фактично в 3 рази.

7 вироків

«Наразі у вказаних провадженнях вже винесено 7 вироків суду. Зокрема, за матеріалами Служби безпеки України районний суд на Волині визнав колишнього директора комерційної структури винним у виготовленні, зберіганні та збуті фальсифікованого антисептику. Йому призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з відстрочкою відбування на 2 роки», — заявляють в СБУ.

«Кіберфахівці Служби припинили діяльність понад 450 інтернет-агітаторів, які продукували відповідний контент і дестабілізували ситуацію в країні. 40 з них координували з РФ, тож їхня діяльність розслідується у межах кримінальних проваджень за статтями 109, 110 Кримінального кодексу України. Пік поширення фейків і панічних настроїв спостерігався на початку карантинних заходів», – зазначили у відомстві.

Джерело: Пресцентр СБУ

Leave a Comment