Вся соль
ВСЕ НОВОСТИ УКРАИНА

СБУ викрила низку “українських” Telegram-каналів, які координували спецслужби РФ

Служба безпеки України заявила, що деякі популярні в Україні телеграм-канали, у яких публікувалися різні політичні «зливи», спонсоруються з РФ

СБУ викрила низку “українських” Telegram-каналів, які координували спецслужби РФ


1 лютого цього року Служба безпеки України заявила, що деякі популярні в Україні телеграм-канали, де публікувалися різні політичні «зливи» та вкиди, спонсоруються з Росії. СБУ провела довгострокову спецоперацію і знайшла докази, що російські спецслужби з Генштабу Збройних сил РФ курували цілу сітку українських telegram-каналів.

Серед них — «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Чорний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live». Деякими з них користувалися українські політики для зливів та чуток. Пік популярності каналів — 2020 рік.

СБУ встановила, що «головним менеджером» агентурної мережі є одесит, один із організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану». Наразі його розшукують правоохоронні органи за кількома статтями Кримінального кодексу України.

Фігурант особисто «вів» 12 каналів, спілкувався із замовниками та звітував кураторам в РФ. Вони давали йому заробляти: за публікацію в каналі одесит отримував до 30 тисяч гривень.

Відомо, що до складу агентурної мережі входили й інші мешканці Харкова та Одеси, активісти так званої «руської весни». Зараз ці діячі також «базуються» в Придністров’ї.
Також співробітники СБУ затримали у Києві українку, одну з ключових фігуранток справи. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомили про підозру за статтею «державна зрада».

СБУ викрила низку “українських” Telegram-каналів, які координували спецслужби РФ

Джерело

Leave a Comment