За 2020 рік СБУ знешкодила вдвічі більше ОЗУ: серед діяльності 81 угрупування на першому місці наркобізнес — 30 ОЗУ, на другому — корисливо-насильницькі злочини — 18 ОЗУ.
Про це повідомляє прес-центр СБУ
Силовики викрили 536 корупційних злочинів:вимагання і отримання хабарів, привласнення або розтрата майна, зловживання впливом, владою або службовим становищем та інші.
За цей період було засуджено 379 осіб, а 41 представнику криміналітету заборонено в’їзд в Україну.
Найчастіше діяльність викритих у 2020 році угруповань була пов’язана з наркобізнесом (30 ОПГ) і корисливо-насильницькими злочинами (18 ОПГ) Наприклад, у цьому «відзначилася» поліція на Дніпропетровщині – одному з відділків так «нарощували показники розкриття злочинів», що катували і шантажували підозрюваних, щоб тільки ті призналися.
Деякі ОЗУ займалися фінансовими чи корупційними оборудками за участі чиновників різних рівнів. Тож серед хабарників і «схемщиків», яких викрила СБУ, було чимало високопосадовців. Так, «данину» збирав голова Кіровоградської облдержадміністрації. Він хотів отримувати 15% відкатів від сум, які по області збирали різні контролюючі органи.
А наприклад, голова Чернігівської РДА вимагав 10 тис. доларів хабаря за зміну цільового призначення землі. Чимало випадків хабарництва СБУ виявила ще в таких контролюючих органах, як Держбудінспекція, Держгеокадастр.
У Службі наголошують, що оргзлочинність і корупція є загрозами нацбезпеці.