Вся соль
ВСЕ НОВОСТИ УКРАИНА

СБУ оприлюднила число знешкоджених злочинних угрупувань та викритих корупційних злочинів за 2020 рік

За 2020 рік СБУ знешкодила вдвічі більше ОЗУ: серед діяльності 81 угрупування на першому місці наркобізнес — 30 ОЗУ, на другому — корисливо-насильницькі злочини — 18 ОЗУ.

Про це повідомляє прес-центр СБУ

Силовики викрили 536 корупційних злочинів:вимагання і отримання хабарів, привласнення або розтрата майна, зловживання впливом, владою або службовим становищем та інші.

СБУ оприлюднила число знешкоджених злочинних угрупувань та викритих корупційних злочинів за 2020 рік

За цей період було засуджено 379 осіб, а 41 представнику криміналітету заборонено в’їзд в Україну.

Найчастіше діяльність викритих у 2020 році угруповань була пов’язана з наркобізнесом (30 ОПГ) і корисливо-насильницькими злочинами (18 ОПГ) Наприклад, у цьому «відзначилася» поліція на Дніпропетровщині – одному з відділків так «нарощували показники розкриття злочинів», що катували і шантажували підозрюваних, щоб тільки ті призналися.

Деякі ОЗУ займалися фінансовими чи корупційними оборудками за участі чиновників різних рівнів. Тож серед хабарників і «схемщиків», яких викрила СБУ, було чимало високопосадовців. Так, «данину» збирав голова Кіровоградської облдержадміністрації. Він хотів отримувати 15% відкатів від сум, які по області збирали різні контролюючі органи.

А наприклад, голова Чернігівської РДА вимагав 10 тис. доларів хабаря за зміну цільового призначення землі. Чимало випадків хабарництва СБУ виявила ще в таких контролюючих органах, як Держбудінспекція, Держгеокадастр.

У Службі наголошують, що оргзлочинність і корупція є загрозами нацбезпеці.

Leave a Comment