Вся соль
УКРАИНА

СБУ очищується від одіозних персонажів: Баканов нарешті звільнив Герсака

Зі Служби безпеки звільнили скандального начальника Миколаївського СБУ Віталія Герсака. Подання на його звільнення зробив Іван Баканов, а указ підписав президент.

Про це говориться на сайті президента: указ президента № 505

Дослівно: «Звільнити Герсака Віталія Анатолійовича з посади начальника Управління Служби безпеки України в Миколаївській області».

Причини звільнення в указі немає.

Як свідчать джерела в СБУ, Герсак «прославився» своїм недешевим майном у декларації за 2019 рік та купою скандалів. А родина очільника СБУ має коштовну нерухомість, багато землі й елітний автопарк. Баканов хотів давно звільнити миколаївського СБУшника, але за того заступалися в ОП.

СБУ очищується від одіозних персонажів: Баканов нарешті звільнив Герсака

Деталі: Соломія Бобровська, нардеп, повідомила, що Герсак регулярно зустрічався з громадянами РФ з сумнівною репутацією та представниками кримінального світу. Через що нардепи й направили депутатське звернення до СБУ. Зустрічі СБ-івців з іноземцями без дозволу керівництва суворо заборонені, окрім оперативної роботи.

Нардеп також повідомила, що направляла ще одне звернення в Офіс генпрокурора та ДБР стосовно надання Герсаком доступу до державної таємниці першому заму голови Миколаївської облради Тахіру Садрідінову до офіційного набрання ним повноважень.

Також за інформацією нардепа, Герсак близько товаришує з Єгором Клецовим. Раніше Бобровська вже направляла в СБУ звернення з вимогою про порушення кримінального провадження, відносно Єгора Клецова за ст. 111 КК України («державна зрада»).

«Ось тільки короткий перелік «досягнень» Клецова — виступав на Новоросія ТВ; збирав і возив гуманітарну допомогу до військових госпіталів ДНР на окупованих територіях; спростовував участь Росії в цьому конфлікті , називав російсько-українську війну «громадянською», — писала Бобровська.»

А Герсак не те що не порушив кримінальну справу, а навпаки підтримував дружбу та протегував Клецова.

На звернення Бобровської в ДБР відповіли, що відкривати кримінальне провадження проти Герсака не будуть, бо не бачать складу злочину. Але в СБУ її заява отримала належну увагу. Під контролем Івана Баканова було проведене внутрішнє розслідування і зібрані всі факти проти Герсака. Зрештою, Баканов таки дотиснув звільнення. Тим самим підтвердивши свій курс на очищення СБУ від різних неоднозначних персонажів.

Нагадаємо: декілька місяців тому «Наші гроші з Денисом Бігусом» зняли сюжет про неймоверні накопичення Віталія Герсака.

Джерело: УП

Leave a Comment