Вся соль
ВСЕ НОВОСТИ УКРАИНА

СБУ: на Київщині викрито осередок міжнародної терористичної організації «Ісламська держава»

Служба безпеки України викрила на Київщині осередок міжнародної терористичної організації «Ісламська держава».

Про це повідомляє пресцентр СБУ

Служба безпеки України повідомила про викриття осередку міжнародної терористичної організації «Ісламська держава». Лідер групи — бойовик, який перебуває у розшуку в одній з країн Східної Європи за участь у бойових діях у Сирії. У 2019 році він за підробленими документами прибув в Україну та підібрав тут групу «однодумців»-іноземців. Повідомляє пресцентр СБУ 11 лютого 2021 року.

За оприлюдненою інформацією, учасники осередку підробляли паспорти громадян України та Росії та здійснювали легалізацію на території України вихідців з країн Близького Сходу та Центральної Азії.

У ході 9 обшуків, проведених правоохорнцями за адресами тимчасового проживання та переховування фігурантів справи, вилучено засоби ураження, зокрема:
— вибухонебезпечну речовину із вмістом тротилу,
— гранату Ф-1,
— 8 гранатометних пострілів,
— іноземну валюту,
— банківські картки,
— чернетки із записами фінансових переказів до Сирії.

До матеріалів кримінального провадження також долучено задокументоване листування учасників осередку із бойовиками «Ісламської держави» за кордоном. У ході листування зловмисники обговорювали повернення у Сирію для участі у бойових діях.

Розслідування проводилося у межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.
Наразі тривають слідчо-розшукові дії та збираються докази для притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної діяльності.

Leave a Comment