Вся соль
ВСЕ НОВОСТИ

Новообрані депутати на Закарпатті заспівали гімн Угорщини — СБУ

УСБУ розпочала перевірку інциденту з виконанням депутатами на Закарпатті гімну Угорщини.

Депутати на Закарпатті заспівали гімн Угорщини. СБУ почала перевірку|СБУ взялася за патріотів Угорщини в рядах депутатів на Закарпатті

«21 листопада 2020 року під час прийняття присяги депутатами Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, за ініціативи голови, частина обранців виконала національний гімн Угорщини», — йдеться в повідомленні УСБУ.

Повідомила пресслужба Служба Безпеки в Закарпатській області.

Також народні депутати з фракції “Слуга народу” Віталій Безгін та Олександр Корнієнко повідомили офіс генпрокурора та СБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про ймовірне скоєння новообраними депутатами Сюртівської сільської територіальної громади сукупності кримінальних правопорушень і негайно розпочати відповідне досудове розслідування.

Голова об’єднаної територіальної громади, про якого йдеться, — самовисуванець Арпад Пушкар.

Він вже відзначався суперечливими заявами — приміром, в одному з інтерв’ю говорив про «вороже ставлення українців до закарпатських угорців».

«Створення Сюртівської ОТГ — справжнє диво. Адже ми бачимо, як вороже українці ставляться до закарпатських угорців. Навіть ті, хто, на нашу думку, симпатизував нам, відвернулися від нас. Насправді у нас одна мета — зберегти ту невелику кількість угорців, які залишилися в області», — заявляв Пушкар.

Пушкар вже прокоментував і скандал із виконанням угорського гімну. В коментарі телеканалу «Україна 24» Пушкар сказав, що нічого поганого в цьому не бачить. «Одразу після того, як прийняли присягу, всі ми, зокрема і я, заспівали спершу український гімн. А після цього вже заспівали угорський. В нас на території більшість угорців проживає. Ніколи з цим не було ніяких проблем, а тепер незрозуміло чого такі питання підіймають».

Посольство Угорщини в Україні, у своїй заяві повідомило наступне: «З’ясувалось, що особа, яка зробила запис і опублікувала його з очевидно недоброзичливою метою – яка, до речі, є членом родини політика, який зазнав поразки на виборах – навмисно не записала державний гімн України, який пролунав наприкінці сесії, і тільки після цього присутні заспівали національну молитву угорців, якій декілька сотень років, і яка згодом стала державним гімном Угорщини»

На даний час, отримані Службою матеріали, щодо цієї події, ретельно перевіряються.

За результатами перевірки вживатимуться відповідні заходи реагування, повідомляє пресслужба УСБУ в Закарпатській області.

Хоч зараз Служба Безпеки ще й не дала жорсткої оцінки ситуації, але це вже виглядає як справжнісінький сепаратизм. Якщо, цьому самому сепаратизму не протидіяла б Служба Безпеки України, то країну вже розтягнули б на шматки.

Джерело: пресцентр СБУ

Leave a Comment