Вся соль
ВСЕ НОВОСТИ УКРАИНА

Контррозвідники СБУ припинили діяльність агентурної мережі ФСБ, до якої входили колишні військові

СБУ викрила та припинила діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, яка діяла на території Київської, Одеської, Миколаївської, Житомирської та Чернігівської областей. До її складу входили колишні спецпризначенці військової розвідки.


Контррозвідка СБУ викрила агентурну мережу ФСБ Росії, до складу якої входили колишні українські військові. Інформацію повідомляє пресцентр спецслужби 5 лютого.

Повідомляється, що діяльність викритої агентурної мережі ФСБ РФ, відбувалася на території п’яти областей: Київської, Одеської, Миколаївської, Житомирської та Чернігівської. До складу цієї мережі увійшли і колишні спецпризначенці військової розвідки України.

Правоохоронці встановили, що громадян України було завербовано, щоб вони виконували розвідувальні завдання кадрових співробітників ФСБ Вадима Даутова та Дениса Собка.

Агенти готували диверсійні операції. У них було доручення створити умови для здійснення диверсій на території Миколаївської області, – сприяти проникненню диверсійно-розвідувальних груп із тимчасово окупованих територій та організовувати спеціальну підготовку підібраних осіб. Серед об’єктів посягань – бойові літаки Збройних Сил на аеродромі «Кульбакіно».

Зокрема агенти ФСБ РФ збирали інформацію про дислокацію ЗСУ, кадровий склад розвідки Міністерства оборони, Сил спеціальних операцій, Штабу ВМС, 73-го Морського центру спеціальних операцій ЗСУ, та інформацію про їх взаємодію з іноземними партнерами, тощо.

Агенти проводили вербувальну роботу і серед високопосадовців ЗСУ задля виконання завданнь. Задокументовано навіть намір викрасти та незаконно перемістити до країни-агресора одного з колишніх командувачів Сил спеціальних операцій. За виконання цього завдання російська спецслужба пропонувала винагороду у $100.000.

У ході обшуків правоохоронці вилучили склад зброї і боєприпасів:
— 4 одиниці АК-74,
— 2 пістолети,
— 2 РПГ,
— 44 гранати,
— понад 4 тисячі набоїв різного калібру,
— близько 3 кілограми тротилу тощо.

Станом на цей час щодо викритих агентів здійснюються процесуальні заходи за ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.1.ст.258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ч.1. ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України.

Шпигунська діяльність кадрових співробітників ФСБ РФ, які керували агентурною мережею, розслідується у кримінальному провадженні за шпигунство КК України.

Джерело

Leave a Comment